OCHRONA zabezpieczenie FARM FOTOWOLTAICZNYCH

Odnawialne źródła energii, do których należą farmy fotowoltaiczne są coraz bardziej popularne. Wykorzystywane są w małych gospodarstwach domowych, jak i dużych przedsiębiorstwach.

W Polsce najczęściej pozyskuje się energię odnawialną z takich źródeł jak: wiatr, woda, zasoby geotermalne, biopaliwa ciekłe i stałe, biogaz oraz promieniowanie słoneczne. Do pozyskiwania tego typu energii wykorzystuje się panele fotowoltaiczne. A jeśli o panelach mowa to również trzeba zaznaczyć, że takie rzeczy też trzeba chronić. Dlatego w naszej ofercie znajdziecie ochronę farm fotowoltaicznych, jest to, doskonałą ochrona kosztownej inwestycji.

Nasza oferta daje możliwość instalacji monitoringu farm fotowoltaicznych, z bardzo dokładnym obrazem. Zadaniem takiego systemu jest przeciwdziałanie wtargnięciom niepożądanych osób na tereny, które są monitorowane, a tym samym uniemożliwiają wyrządzenie szkód w obiekcie, gdzie znajdują się panele fotowoltaiczne.

System monitoringu ochrona farmy fotowoltaicznej

Monitoring działa w sposób taki, że obraz z zainstalowanych kamer jest odtwarzany w czasie rzeczywistym. W przypadku, gdy obraz wykryje intruza sygnał jest przesyłany do naszego Centrum Monitorowania, gdzie operator sprawdza czy ktoś pojawił się na monitorowanym obszarze czy był to tylko fałszywy alarm. Jeśli potwierdzi się, że ktoś pojawił się na chronionym obiekcie od razu zostaje podjęta interwencja alarmowa.

Wideo możliwość weryfikacji znacznie zmniejsza koszty podjazdów Patroli Interwencyjnych. Z racji, że farmy fotowoltaiczne są dużymi obszarami, a ich praca jest w zasadzie bezobsługowa, to sprawdzonym sposobem ochrony jest, wideo analiza.

Możemy również zabezpieczyć farmę za pomocą czujników ruchu RIP. Są to zewnętrzne czujniki ruchu RIP oraz czujniki mikrofalowe. Mikrofalowe bariery bistatyczne o zasięgach 50/100/200 m z wąską strefą wykrywania. Jest to system ochrony, który zapewnia szybkie wykrycie osobnika, chcącego wejść na teren chroniony.

System jest zaprojektowany w taki sposób, aby chronił średnie i duże obszary. Bariera mikrofalowa jest odporna na zakłócenia spowodowane przez ptaki, dzięki czemu nie pojawią się fałszywe alarmy. Jednak są sytuacje, kiedy czujniki wygenerują alarm np. kiedy człowiek przetnie strefę ochronną z prędkością 0.1 do 10m/sek., napięcie zasilania spadnie poniżej dopuszczalnego 7.5V, kiedy ktoś będzie chciał zasłonić czujnik lub go zdemontować.

Zamontujemy kamery wokół posesji, na której znajdują się panele fotowoltaiczne. Jest również zabezpieczenie ogrodzenia za pomocą przewodu sensorycznego, barier podczerwieni.

Dlatego jeśli posiadacie farmy fotowoltaiczne koniecznie zajmijcie się ochroną tego obiektu przed intruzami. Z naszą firmą uzgodnicie, jakie zabezpieczenie będzie najlepsze oraz koszty instalacji takiej ochrony.

Nasze usługi kierujemy zarówno do firm jak i osób prywatnych

Wystawiamy faktury VAT

Zabezpieczenie farmy panele słoneczne .

W sprawie przygotowania wyceny prosimy o kontakt:
Poprzez formularz w zakładce Kontakt
email : biuro@elektro-sat.com
lub dzwoniąc pod nr telefonu 733 771 754

Ochrona zabezpieczenie farm fotowoltaicznych

Kontakt z nami

Odpowiemy w ciągu 24 godzin, prosimy o zadawanie konkretnych pytań lub kontakt telefoniczny.

  • 733 771 754
  • biuro@elektro-sat.com

Raty i leasing

Oferowane przez nas produkty możesz także zamówić na raty lub w leasingu.