Jak odpowiednio dobrać kamery do domu?

Jeśli chcemy wybrać sobie monitoring to domu musimy odpowiednio określić, jaki ten monitoring ma być, czyli czego oczekujemy od systemu. Jest to tak ważne, ponieważ kwestie monitoringu są bardzo rozbieżne mamy różne wersje, które znacznie się od siebie różnią. Najważniejszymi różnicami są ceny, jakość i sposób okablowania. Zatem, jak wybrać odpowiedni monitoring do domu, by nie przepłacić ale też być zadowolonym z nagrań oraz aby okablowanie nie sprawiało problemów. W tym artykule przedstawimy najważniejsze kwestie dotyczące monitoringu domowego.

Jak wiemy monitoring wokół domu jest niezwykle ważnym aspektem, podczas naszej nieobecności, a z racji tego, że już niebawem lipiec to zaczynamy myśleć o dłuższym wyjeździe. Dlatego musimy koniecznie zabezpieczyć nasz dom w monitoring. Tylko, co zrobić jeśli w ogóle nie znamy się na monitoringu i na tym, jaki on konkretnie być powinien?

Podstawowym pytaniem, na jakie musimy sobie odpowiedzieć jest to, do czego tak naprawdę ten monitoring jest nam potrzebny. Wielu z nas uważa, że jeśli zamontujemy sobie przy domową atrapę kamery i powiesimy tabliczkę o obiekcie chronionym to wystarczy. Niestety nie, w przypadku włamania nic nam to nie da. A dodatkowo, jeśli zgłosimy sprawę na policję nie będziemy mieli dowodów włamania. Policja przy przyjmowaniu zgłoszenia będzie potrzebować nagrań dobrej jakości.

Jeśli chcesz spokojnie odpoczywać w górach, nad morzem, a nawet w innym kraju koniecznie musisz się wyposażyć się w profesjonalny monitoring, który będzie umożliwiał Ci podgląd na Twój dom z Twojego telefonu, a przy tym zapisywał nagrania, tak abyś mógł jeszcze raz zajrzeć do nich, kiedy wrócisz do domu.

Wielu z Was zastanawia się pewnie, jakie kamery są najlepsze i gdzie je zamontować? Wybierając kamerę do domu ważne jest, aby zwrócić uwagę na typ obudowy, jeśli kamera ma mieć swoje miejsce na zewnątrz najlepiej wybrać, taką z obudową zewnętrzną IP66, jest to kamera, której obudowa jest odporna na zmienne temperatury i różne warunki atmosferyczne. Nie straszny jej śnieg, deszcz, mróz czy słońce. W przypadku montowania kamer wokół domu, należy wybrać taką kamerę, która ma szeroki kąt widzenia, najlepiej ogniskowa 2.8mm. W przypadku kamer im ogniskowa wyższa, tym kąt widzenia, węższy. Jeśli chcesz, aby kamera nagrywała również w nocy bez dodatkowego oświetlenia pamiętaj, żeby wrócić uwagę na wbudowany promiennik podczerwieni. Dobrym wyjściem będzie również zakupienie kamery obrotowej, która zabezpieczy naszą posesję w odpowiedni sposób, jeśli jednak nie chcemy kamery obrotowej, należy zastanowić się czy przypadkiem dobrym pomysłem nie byłoby zakupienie dwóch urządzeń. Jeśli natomiast chodzi o to, gdzie takie kamery zamontować, to najlepiej w widocznym z drogi miejscu. Jest to najlepszy sposób na skuteczne zlikwidowanie intruzów w Twoim domu, ponieważ jeśli kamera będzie w mało widocznym miejscu nie uchroni to Twojego domu przed włamaniem, a Ty poniesiesz dodatkowe koszty naprawienia szkód, jakie mogą wyrządzić włamywacze. Dlatego nie należy oszczędzać na bezpieczeństwie.

W przypadku zamontowania profesjonalnego monitoringu, możesz ustawić zapis tylko na ruch, a wtedy zapisze Ci się nagranie tylko wtedy jeśli ktoś pojawi się przy kamerze. Dzięki takiemu sposobowi ustawienia monitoringu, w przypadku włamania dużo szybciej odnajdziesz fragment np. dla policji, w którym widać osobę wchodzącą do Twojego domu. Dodatkowym atutem takich kamer jest to, że robią zdjęcia i wysyłają Ci na maila wraz ze zrzutem ekranu.

Bardzo ważne jest również odpowiednie dobranie rejestratora. Najlepszym rejestratorem będzie rejestrator cyfrowy, który zapisuje wszystkie zdarzenia na dysku twardym. Dzięki temu, jesteśmy pewni, że podczas naszej nieobecności ewentualne włamanie zostanie zapisane na dysku twardym, dzięki czemu od razu będziemy mogli je bez trudu obejrzeć. Oprócz dysku twardego nagrania zapisuje się na płycie DVD, Blu-Ray, itp.

Wybór monitoringu jest duży. Do wyboru masz niezależne kamery z kartą pamięci lub gotowe i kompletne kamery przygotowane do samodzielnego zamontowania. Nie wydawaj pieniędzy na coś czego nie jesteś pewien. Kupuj tylko takie kamery, które wiesz, że sprostają Twoim potrzebom podczas ochrony Twojego domu. Jeśli ktoś z Twoich znajomych posiada monitoring, który zachwala skorzystaj z jego rad i kup polecany przez innych sprzęt, nigdy nie kupuj w ciemno. Na bezpieczeństwie nie należy oszczędzać. Monitoring może uchronić nie tylko Twój dom ale i Twoją rodzinę.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *