INTELIGENTNY DOM

System Smart Home zdecydowanie poprawia komfort życia i ułatwia wiele codziennych czynności. Pozwala zwiększyć bezpieczeństwo domowników i majątku, jakim dysponujemy. Żeby jednak spełnił swoją rolę, musi zostać wcześniej odpowiednio zaprojektowany. Do tego jednak niezbędna jest wiedza i doświadczenie a niejednokrotnie również odrobina kreatywności. Analiza i dobranie odpowiednich elementów systemu to pierwszy z etapów. Nasza firma szanuje zdanie klientów i konsultuje z nimi wszystkie planowane unowocześnienia, dlatego jesteśmy tak cenieni i znani na rynku.

Jaką rolę pełni Smart Home w życiu domowników?

Inteligentny dom to nic innego niż system, który ma za zadanie zintegrować ze sobą instalacje oraz urządzenia, w taki sposób by można było łatwo nimi zarządzać w ramach jednego oprogramowania. Podstawową kwestią, jaką należy rozwiązań podczas jego projektowania, jest wybór miejsca instalacji, który powinien być łatwo dostępny dla użytkowników. Pamiętajmy, że system ten można również montować w mieszkaniach lub innej przestrzeni. System Smart Home występuje w dwóch wersjach:

Bezprzewodowy system Smart Home – charakteryzuje się bardzo prostym montażem, brakiem kabli i konieczności kucia ścian. Urządzenia mogą być zasilane z sieci lub baterii. Bardzo często montuje się je w urządzeniach lub puszkach podtynkowych. Zarządzenie systemem odbywa się poprzez specjalną aplikację mobilną, co jest bardzo wygodne.

Przewodowy system Smart Home – charakteryzuje się głównie tym, że funkcjonalność systemu zostaje rozbita na poszczególne moduły. Zasilanie odbywa się poprzez sieć, więc system ten jest dedykowany do nowo powstałych domów i mieszkań. Sterowanie odbywa się poprzez panel z wyświetlaczem, wiadomości SMS lub przez Internet. System ten można w łatwy sposób rozbudowywać i łączyć z pozostałymi modułami

Smart Home ma przede wszystkim pomóc domownikom w zarządzaniu poszczególnymi instalacjami i urządzeniami za pomocą jednego zintegrowanego systemu. Jest to dużo bardziej komfortowe rozwiązanie, które pozwala oszczędzić czas i pieniądze.

Jakie urządzenia i instalacje powinniśmy zintegrować?

System Smart Home pozwala zintegrować wiele urządzeń i instalacji. Określenie zakresu jego działania to jedna z podstawowych kwestii, które określa się już na etapie jego projektowania. Warto więc rozważyć integrację:

  • Oświetlenia – co pozwoli nam na zarządzanie intensywnością światła, bezpieczeństwem oraz zmianą kolorów czy
  • Gniazdka sieciowe – co pozwoli nam na zastosowanie funkcji czasu użytkowania
  • Żaluzje i rolety – dzięki czemu będziemy mogli zdalnie zmieniać ich położenie i regulować poziom nasłonecznienia w pomieszczeniach
  • Furtki i bramy – dzięki czemu uzyskamy zdalne otwieranie i zamykanie poszczególnych urządzeń
  • Kamery IP – dzięki czemu uzyskamy umożliwienie podglądu obrazu z kamer poprzez smartfon
  • Urządzenia RTV i AGD – pozwoli nam na sterowanie telewizorem, poziomem głośności, systemem audio
  • System alarmowy – co pozwoli nam zdalnie zarządzać włączaniem i wyłączeniem alarmu oraz otrzymywać powiadomienia na nasz smartfon

Wentylacja i rekuperacja – co da nam możliwość zdalnego ustawienia poziomu działania i temperatury w domu

Jak widzimy system Smart Home, może łączyć w sobie wiele rozwiązań i zdecydowanie ułatwić nam zarządzanie domem i poszczególnymi elementami. Warto więc już przed rozpoczęciem budowy rozważyć jego montaż. Odpowiednia projekt i instalacja mogą sprawić, że nasze życie będzie znacznie wygodniejsze.

Nasze usługi kierujemy zarówno do firm jak i osób prywatnych

Wystawiamy faktury VAT

W sprawie przygotowania wyceny prosimy o kontakt:
Poprzez formularz w zakładce Kontakt
email : biuro@elektro-sat.com
lub dzwoniąc pod nr telefonu 733 771 754

Kontakt z nami

Odpowiemy w ciągu 24 godzin, prosimy o zadawanie konkretnych pytań lub kontakt telefoniczny.

  • 733 771 754
  • biuro@elektro-sat.com

Raty i leasing

Oferowane przez nas produkty możesz także zamówić na raty lub w leasingu.