DOMOFONY I WIDEODOMOFONY

Z roku na rok zauważalne jest zwiększona troska o bezpieczeństwo. Dbamy o nią nie tylko w odniesieniu do naszych bliskich, ale także posiadanego dobrostanu. Inspiruje to każdego z nas do stosowania odpowiednich systemów bezpieczeństwa.

Jednym z najbardziej znanych i rozpowszechnionych jest system domofonowy, czy to domofony, czy też wideodomofony. Zawierają one dodatkowe funkcje (jak wideo rozmowa z osobą, która chce nas odwiedzić, a my akurat jesteśmy na drugim krańcu świata, przez co możemy mieć z nią kontakt za pomocą aplikacji w telefonie podłączonej do wideodomofonu) i udogodnienia dostosowane do naszych potrzeb oraz dedykowane konkretnemu klientowi bądź firmie.

Jaki wybrać? Jest to uzależnione od wielu aspektów, nie tylko tych technicznych lub finansowych ale również takich, które sprostają wymaganiom użytkownika.

Taki rodzaj kontroli dostępu świetnie sprawdza się w domach jednorodzinnych, zabudowach wielorodzinnych, wspólnotach mieszkaniowych, firmach czy instytucjach publicznych.

To niewielkie urządzenie z klawiszami, a w wielu przypadkach wyposażone w kamerkę pozwala monitorować odwiedzające nas osoby, chronić przed dostaniem się na naszą posesję lub do budynku intruza. Na rynku dostępna jest szeroka gama tych urządzeń nie tylko pod względem jakości czy interfejsu, ale także kraju pochodzenia.

Domofony – montaż i serwis

Możemy wyodrębnić dwa rodzaje domofonów: te klasyczne – analogowe, ale także bezprzewodowe, domofony IP, cyfrowe, GSM, domofony połączone za pomocą wi-fi. Montowane są na zewnątrz budynku, najczęściej przy drzwiach wejściowych. Jest to niewielka kasetka z głośnikiem, przyciskami i mikrofonem.

Drugą częścią tego typu domofonów jest unifon, czyli montowana wewnątrz budynku\mieszkania słuchawka wyposażona w przycisk, otwierający drzwi. Domofony analogowe stanowią system z okablowaniem, dlatego też świetnie sprawdzą się w jednorodzinnych posesjach. W przypadku obiektów wielorodzinnych dobrym rozwiązaniem będą modele cyfrowe, które cechuje bardzo dobra jakość połączenia.

Wideodomofony – montaż i serwis

Drugi rodzaj domofonu to wideodomofon, który jest niezastąpionym narzędziem dla właścicieli domów jednorodzinnych. Jest on swego rodzaju monitoringiem, mającym oczywiście także funkcję komunikacji. Dzięki wmontowanej kamerze pozwala kontrolować osoby chcące się dostać na naszą posesję.

Dodatkowo taki rodzaj domofonu może także mieć możliwość zapisu wideo, a także rozmowy w danym czasie (data i godzina), szczególnie gdy nas nie ma w domu. Obecnie dostępne na rynku wideodomofony mogą także stanowić swego rodzaju centralę alarmową.

Jesteśmy firmą zajmując się również instalacją zarówno domofonów jak i wideodomofonów.

Gdzie?

W domach jednorodzinnych, blokach mieszkalnych, firmach, instytucjach publicznych, osiedlach.

Jak montujemy?

Instalując systemy domofonowe opieramy je na nowoczesnym okablowaniu, a także istniejącym, które modernizujemy jako pozostałość po uszkodzonych bądź nieczynnych systemach analogowych lub cyfrowych.

Czy tylko sam domofon lub wideodomofon?

Zajmujemy się również integracją systemu domofonowego lub wideodomofonowego z innymi, jak np. siecią kablową, by dać Państwu możliwość monitorowania obrazu i rejestracji na ekranie telewizora w zaciszu domowym. Natomiast połączenie z systemem monitoringu pozwala na nagrywanie i zapis poprzez twardy dysk rejestratora tego, co dzieje się przed zamontowaną kamerą w domofonie, znajdującym się na budynku.

Jakiego sprzętu używamy do montażu?

Systemy, których instalacją się zajmujemy są niezawodne i sprawdzone pochodzące od polskich firm, a także znanych, zagranicznych producentów.

Co z gwarancją?

Skoro montujemy, to i opatrujemy gwarancją, a także zajmujemy się monitorowaniem na życzenie klienta. Dodatkowo oferujemy także serwis i konserwację.

Warto również wspomnieć, że systemy domofonowe czy też wideodomofonowe , które montujemy pozwalają zdalnie obsługiwać domofon lub wideodomofon z każdego miejsca na Ziemi za pomocą internetu. Poprzez zainstalowanie odpowiedniej aplikacji możemy monitorować to, co dzieje się przed urządzeniem rejestrującym, a także rozmawiać z osobą stojącą przed nim w chwili, gdy jesteśmy na urlopie poza domem.

Wystawiamy faktury VAT

W sprawie przygotowania wyceny prosimy o kontakt:
Poprzez formularz w zakładce Kontakt
email : biuro@elektro-sat.com
lub dzwoniąc pod nr telefonu 733 771 754

Widedomofon IP

Kontakt z nami

Odpowiemy w ciągu 24 godzin, prosimy o zadawanie konkretnych pytań lub kontakt telefoniczny.

  • 733 771 754
  • biuro@elektro-sat.com

Raty i leasing

Oferowane przez nas produkty możesz także zamówić na raty lub w leasingu.