Bramki antykradzieżowe i zasada ich działania.

Bramki antykradzieżowe i zasada ich działania.

Rodzaj systemu antykradzieżowego dobieramy do szerokości wejścia.

Cena bramek antykradzieżowych zależy od szerokości przejścia jakie mogą zabezpieczyć i od stopnia zaawansowania użytej płyty elektroniki. Specjalizujemy się w instalacjach systemów antykradzieżowych RF 8,2 MHz wykonanych w technologii radiowej z wykorzystaniem najnowszych osiągnięć w dziedzinie zabezpieczania towarów oraz akustyczno-magnetycznych systemów 58 kHz. Elektroniczne zabezpieczenia towarów (EAS) nadal są popularne i obecnie szeroko stosowane jako efektywne środki zabezpieczenia artykułów przed kradzieżą. Zasadniczo są dwa typy systemów antykradzieżowych różniące się zasadą działania.

Bramki antykradzieżowe w radiowym systemie RF 8,2MHz.

Najbardziej popularne i szeroko stosowane są dwu-antenowe systemy radiowe RF 8,2MHz.Etykieta, która jest przymocowana do produktu, odpowiada na określoną częstotliwość wyemitowaną przez antenę nadajnika. Odpowiedź od etykiety jest rozpoznawana przez sąsiednią antenę odbiornika. Sygnał odpowiedzi etykiety jest przetwarzany i wywołuje alarm kiedy są spełnione określone kryteria. Częstotliwości pracy sięgają od 2 do 12 MHz. Systemy RF w większości są produkowane w wykonaniu dwu antenowym z oddzielnym nadajnikiem (TX) i anteną odbiornika (RX).Bramki RF używają techniki skanowania aby pokryć tolerancje wykonania etykiet. Wykonanie twardych etykiet plastikowych jest przystosowane do mocowania na produktach za pomocą stalowej szpilki. Etykietę można usunąć tylko przy kasie za pomocą specjalnego mechanizmu. Inaczej wykonane etykiety samoprzylepne (nalepki) nie są usuwane z produktu, lecz niszczone specjalnym dezaktywatorem.

Odbiornik (RX) i nadajnik (TX) może być wykonany w jednej ramie anteny.Technika pulsu użyta w mono antenach ma taką korzyść, że systemy jedno antenowe są łatwiejsze w instalacji, jednak ich zasięg działania wokół bramki jest jednakowy,i w większości przypadków nie nadają się do instalacji w lokalach, gdzie towar jest blisko umieszczony przy bramce.Systemy jednoantenowe powinny być stosowane w połączeniu z precyzyjnie strojonymi etykietami.Są one nieznacznie droższe niż normalne etykiety stosowane w systemach dwu-antenowych z techniką skanowania.

Z powodu tolerancji i niższej wrażliwości niż podwójne systemy, monofoniczne systemy nie są zalecane do pracy z papierowymi etykietami. Jednoantenowe systemy ustawiane są na środku przejścia. Dwu-antenowe systemy ustawiane są po bokach przejścia, co zazwyczaj jest korzystniejsze z uwagi na wygodniejsze wchodzenie do chronionego pomieszczenia. W systemach dwu-antenowych uzyskujemy wolny od anten środek przejścia oraz możemy bliżej wejścia eksponować towary.

Akustyczno-magnetyczne systemy antykradzieżowe (AM)58 Khz

Systemy antykradzieżowe akustyczno-magnetyczne mają niską częstotliwość pracy oraz wyróżniają się większym zasięgiem w porównaniu do systemów wykonanych w technologii radiowej. Różne techniczne rozwiązania dla każdego systemu mają określone korzyści i mają zastosowanie dla określonych zabezpieczeń. Wszystkie systemy działają w połączeniu z etykietkami przymocowanymi do towarów. Etykiety odpowiadają sygnałem elektronicznym, gdy znajdują się w pobliżu anten systemu EAS. System wywołuje alarm po wykryciu etykiety w określonej odległości od chronionego przejścia.

Przez zastosowywanie niskiej częstotliwości magnetycznego pola wygenerowanego przez antenę nadajnika AM uzyskano w ferromagnetykach unikalną odpowiedź dla anteny akustycznej, która jest wykrywana przez sąsiednią antenę odbiornika AM. Sygnał z ferromagnetyka jest przetwarzany i wywołuje alarm, kiedy określony wzór odpowiedzi jest rozpoznany. Sygnał w nadajniku i odbiorniku jest synchronizowany, przez co wyeliminowano powstawanie fałszywych alarmów. Samoprzylepne etykietki DR nie są usuwane z towaru przy kasie ale po prostu są dezaktywowane. Etykietki DR mogą być mocowane bezpośrednio na opakowaniach z folii aluminiowej. Unikalną cechą etykietek DR jest możliwość powtórnej aktywacji. Etykiety systemów AM mają silną odpowiedź elektroniczną dla anteny odbiornika. Dlatego systemy AM nadają się do stosowania przy szerokich przejściach.

Jeden system dwuantenowy AM może zabezpieczyć przejście nawet do 3,2m szerokości. Jednak jest to rzadko wykorzystywane z uwagi na to, że zabezpieczony towar również musi być znacznie oddalony od bramki antykradzieżowej AM. Jednak jest to rzadko wykorzystywane z uwagi na to, że zabezpieczony towar również musi być znacznie oddalony od bramki antykradzieżowej AM. Oferujemy bramki antykradzieżowe wykonane w technologii akustyczno-magnetycznej i radiowej RF8,2MHz.Posiadamy w sprzedaży systemy antykradzieżowe sprawdzone w działaniu, niezawodne i uznane przez naszych klientów. Elektroniczne zabezpieczenia przeciw kradzieżowe lub inaczej systemy EAS są popularne i szeroko stosowane jako skuteczne środki zabezpieczenia przed kradzieżą. Pomagamy w dziedzinie elektronicznego zabezpieczenia towarów od 2003 roku. Instalację i serwis systemów antykradzieżowych wykonujemy na terenie całego kraju. Prosimy czuć się swobodnie i kontaktować się z nami poprzez e:mail lub telefonicznie. Chętnie udzielimy odpowiedzi na wszelkie pytania dotyczące montażu i sposobu przygotowania instalacji.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *